Historie serveru

Historie našeho serveru sahá do dubna roku 2011, kdy jsem se já (Spenaat) rozhodl pomoct se stavbami na serveru bráchy, který se jmenoval D-World (někteří si jej určitě pamatují) a byl hostovaný na nepříliš výkonném počítači. Server byl na začátku jen pro nás dva, avšak netrvalo dlouho a o pár dní později jsme (pomocí programu Hamachi) rozjeli server i pro veřejnost. Avšak vzhledem k tomu, že Hamachi není pro veřejné servery ideální (vlastně vůbec), na server stejně téměř nikdo kromě nás nechodil (jen snad Prospro, kterého jsem na server – a vlastně na celý MC – dotáhl já 😀 ).

Vše se však změnilo díky příchodu veřejné IP a prvnímu úspěšnému (po několika neúspěšných) přesměrování portů, aby se na server šlo připojit bez použití Hamachi. Na server se konečně začali připojovat lidé a komunita serveru se začala rozrůstat. Přicházeli noví hráči, admini, buildeři. Všechno nasvědčovalo tomu, že D-World jen tak neusne a že všechno pojede ještě dlouho. Jenže opak byl pravdou.

V jeden den (konkrétní datum nevím) jsem já – na žádost Donkeyho (bráchův nick) – odebral práva nejmenovanému adminovi (z důvodu neplnění povinností admina). Jakmile jsem to však udělal, strhla se na mě vlna urážek od hráčů (kterým tento nejmenovaný admin vyhovoval) a paradoxně Donkey stál v jejich čele. Nevím, proč tak najednou změnil svůj postoj a jeho příkaz se změnil v to, že mě začal nenávidět celý server. Ale to už je dneska historií.

D-world v té době neskončil, ale dle mého názoru stagnoval (neměli reklamu, hráči přestávali chodit, griefing se přestával řešit apod.). Proto jsem se rozhodl vytvořit vlastní server, ale vzhledem k tomu, že jsem ještě nevěděl, jak přesměrovat porty, musel jsem vsadit na opětovnou kartu – Hamachi. Tento server se jmenoval Minecraft Infinity a jen málokdo jej pamatuje zejména kvůli
jeho krátké historii (mimochodem, stránka doteď funguje, můžete jí najít zde). Velká změna přišla po mém prvním, úspěšném přesměrování portů.

Server se však ani přesto příliš nerozpínal, až do chvíle, než přišel na server hráč se jménem Kai a navrhl nám spolupráci (tvorba webu, Team Speak,…). Protože nám jméno MC Infinity nepříliš vyhovovalo, bylo potřeba nové, reprezentační jméno – Prospro navrhl název MC Triumph a my souhlasili. Mimo Kaie přišel také již známý geoowg, který nám nabízel reklamu na jeho nejmenované FB stránce a mimo to také přelom – platbu hostování serveru. Obojí jsme přijali a server již začínal mít podobu, jak jej znáte dnes. O pár měsíců později však začaly ustávat platby a server byl kvůli nedostatkům financí „zmražen“ (pozastaven na neurčito).

Uběhlo několik měsíců ticha, až do chvíle, kdy na původní web přistál bezejmenný obrázek, na kterém stálo: „Máme IP, Triumph již brzy na scéně!“. Server jsme opět rozjeli a to již bez geoowga a Kaie (u Kaie byly problémy se spoluprácí). Lidé začali přicházet a sloty se plnily. Zrodil se staronový server Minecraft Triumph v podobě, jakou si udržel až do poslední chvíle. Na začátku února roku 2014 byl však podruhé server zmražen, tentokrát kvůli velmi nízké aktivitě, či prosté změně priorit v životě spousty hráčů a adminů u nás.

Na závěr bych rád podotkl, že i přes vypnutý server věřte, že Triumph samotný bude žít stále, ať už ve formě serveru, či krásných vzpomínek. 🙂

Server je

offline><br /></div>
<div class=

IP: 83.167.247.44:30160 | Verze: 1.7.10